Класи дверей за рівнем протистояння силовому зламу

Вхідні двері можуть мати безліч переваг — витончений дизайн, якісні замки, підвищений ступінь протистояння факторам зовнішнього середовища. Але ніхто не буде сперечатися, що захист від зламу повинен знаходитися на першому місці — для цього двері і потрібні. Ступінь стійкості до силового зламу описують класи зламостійкості, з якими ми розберемося ви цьому матеріалі.

Класи зламостійкості вхідних дверей

Почнемо з того, що в Росії і Україні різна стандартизація дверей і різна кількість класів. Інформація надається для запобігання ситуації, коли багато одеситів, взявши інформацію про класи з російських сайтів і не звернувши на це уваги, після цього не можуть знайти в Одесі вхідні двері з їх вимогами — зламостійкість дверей другого класу за російським стандартом в корені відрізняється від дверей з нашим другим класом.

В Україні стандартом ДСТУ EN1627:2014 визначено шість класів протистояння дверей силовому зламу. Треба розуміти, що клас зламостійкості не має нічого спільного з класом циліндрів і замків. Клас зламостійкості описує стійкість самої конструкції, на яку впливають товщина металу, наявність внутрішніх розпірок, ребер жорсткості, внутрішнього захисту замків, броненакладок для захисту циліндрів та інших подібних чинників. Але залежність від класу замка і циліндра є — двері певного класу повинні комплектуватися замком і циліндром, клас яких не нижче встановленого стандартом.

Клас дверей Методика зламу Категорія інструменту Мін. і макс. час зламу в хвилинах
1 Спроба зламу дверей із застосуванням тільки фізичної сили — вибивання плечем, ногами і т. ін. - - -
2 Спроба зламу із застосуванням простого інструменту — плоскогубці, клини, викрутки. A 3 15
3 Злам з використанням інструменту попереднього класу і лома. B 5 20
4 Злам з використанням інструментів усіх попередніх класів, а також сокири, молотка, акумуляторної дрилі, пили. C 10 30
5 Злам з додатковим використанням болгарки з колом 125 мм та електролобзика. D 15 40
6 Злам інструментами всіх категорій і болгарки з колом 230 мм E 20 50

Якщо ви скажете, що в класифікації є невизначеності, то будете мати рацію. На жаль, всі подібні стандарти мають вади, але вони існують, ними керуються виробники.

Безумовно, ця класифікація є на будь-якому дверному сайті. Є і коментарі, в яких перші три класи наполегливо радять не купувати, бо вони найслабші та зламуються дуже легко. Начебто усе правильно. Проте є один момент — 98% дверей на одеському і українському ринку мають перший клас зламостійкості. Вони стоять всюди, куди не глянь. Питання: чи можна їх виламати без допомоги інструментів? Відповідь очевидна, не вийде — навіть китайські двері, які і дверима назвати не можна, плечем не відкриєш (хоча багато що залежить від ваги зламника). Не зламали ви би їх інструментом категорії «A» — викруткою і плоскогубцями. А якщо жорсткий каркас, то і лом не допоможе (розкриття віджиманням). І це все про двері першого класу. Ну, і додаткова інформація — існують замовні двері з товстим металом, з відмінно захищеними висококласними замками і циліндрами, але не мають взагалі ніякого класу.

Магазин «Легіон» — вхідні двері «Страж» в Одесі з установкою

Час роботи магазину:
будні дні: с 8.00 до 16.00
субота і неділя: с 8.00 до 15.00
Без вихідних днів.
097-01-999-38, (048) 79-89-403
Якісні металеві броньовані двері «Страж» в Одесі
097-01-999-38, (048) 79-89-403
Одеса, Старокінний ринок, магазин «Легіон» (павільйон ПП-36) (будні дні: з 8.00 до 16.00 без вихідних
субота і неділя: з 8.00 до 15.00)
Copyright © 2020, двері «Страж». Дверний словник
Використання матеріалів або графічних елементів сайту заборонено в будь-якому вигляді.

Форма контакту для зв'язку з нами.