Що таке віджимання вхідних дверей і як від нього захиститися

У фільмах ми часто бачимо, як зламники маніпулюють хитромудрими інструментами, розкриваючи двері за дуже короткий час. Насправді така ситуація цілком можлива, але водночас ніяких технологічних хитрувань не потрібно — достатньо мати під рукою ломик і володіти нескладними навичками.

Як зламують вхідні двері віджиманням

Суть зламу не вирізняється складністю — в щілину між полотном і коробкою просовується лом, його рух віджимає (відсуває) полотно від коробки. Маніпуляція здійснюється в декількох місцях доти, поки не витирмає найслабша ланка і зламник не отримає доступ в приміщення. Слабкою ланкою зазвичай є замки — їх ригелі відламуються від рамки в місці кріплення, згинаються і виходять з відповідної частини (отворів в коробці). Розуміння методики дадуть фотоматеріали, на яких показане тестове віджимання в лабораторних умовах.

віджимання вхідних дверей ломом віджимання вхідних дверей ломом віджимання вхідних дверей ломом

Якщо каркас полотна хисткий, то часто відгинають нижній або верхній кут, що дозволяє злочинцеві пролізти в щілину.

Зрозуміло, що віджиманням зламуються двері, як уже говорилося, з кволим каркасом. Хисткість може мати різну причину — тонкий метал профілю полотна і коробки, тонкий метал обшивки, відсутність або недостатня кількість підсилюючих елементів всередині полотна — розпірок, ребер жорсткості, косинок і т. п. Зазвичай присутні всі фактори, унаслідок чого міцність каркаса знижена, як знижена і ціна таких дверей — чудес не буває, в дешевих дверях вартість стоїть на першому місці.

Чи є захист від віджиму?

Захист є. Існують три способи захиститися від такого зламу.

Перший з них очевидний — потрібно купувати міцні двері. Банально, але ефективно. Конструкцію з товстого металу профілю і полотна, з внутрішніми розпірками і ребрами в потрібних місцях, віджиманням розкрити буде вельми непросто навіть дужим чоловікам з фотоматеріалів.

Другий спосіб — установка замість одного комбінованого замка, як на фотографіях, двох окремих — сугальдного і циліндрового. Замість однієї точки замикання вийде дві, і це значно ускладнить віджимання, але не виключить його.

Третій спосіб — використання системи багатостороннього замикання, званою в простій мові крабовою системою. Своїми девіаторами вона створює додаткові точки замикання, які роблять віджимання неможливим.

Кожен із способів активно застосовується виробниками, в якісних дверях зазвичай використовується товстий метал і крабова система. Всі способи збільшують вартість вхідних дверей, проте треба сказати, що вони потрібні не завжди — є місця де злам віджиманням малоймовірний (багатолюдні місця; двері в отворі, який не дає повернути лом і т. ін.) Втім, зайвої зламостійкості не буває.

Магазин «Легіон» — вхідні двері «Страж» в Одесі з установкою

Час роботи магазину:
будні дні: с 8.00 до 16.00
субота і неділя: с 8.00 до 15.00
Без вихідних днів.
097-01-999-38, (048) 79-89-403
Якісні металеві броньовані двері «Страж» в Одесі
097-01-999-38, (048) 79-89-403
Одеса, Старокінний ринок, магазин «Легіон» (павільйон ПП-36) (будні дні: з 8.00 до 16.00 без вихідних
субота і неділя: з 8.00 до 15.00)
Copyright © 2020, двері «Страж». Дверний словник
Використання матеріалів або графічних елементів сайту заборонено в будь-якому вигляді.

Форма контакту для зв'язку з нами.