Що таке комбінований замок. Особливості здвоєних замків

Протягом останніх десятиліть замково-дверна сфера ознаменована повсюдним використанням, зокрема і в Одесі, замків комбінованого типу. Будь-яким механізмам притаманні свої особливості, переваги і недоліки. Є вони і у комбінованих замків, з якими ми ознайомимося в цій статті.

Що таке комбінований замок

Усім знайомі дверні замки і традиційна схема їх використання — один замок сугальдний, інший циліндрового типу. Якщо два таких замка змонтувати в одному корпусі, то вийде комбінований замок, званий також здвоєним або двосистемним. В комбінованих замках можуть використовуватися як дві сугальдні системи, так і дві циліндрові, але зазвичай одна частина сугальдна, а інша циліндрична (читати чому).

Особливості здвоєних замків

Здавалося б, усе просто — якщо скласти особливості кожного із замків, то їх сукупність відобразить особливості комбінованого замка. Проте такий погляд буде помилковим.

Якщо вести мову про здвоєні замки провідних виробників, то в них використовується взаємодія систем. Їх роботу ми покажемо на прикладі новітнього на момент написання матеріалу замка Mottura 54.J797, який активно використовують багато виробників, що пропонують вхідні двері в Одесі.

Mottura 54.J797 побудований за класичною схемою — одна його частина (система) сугальдна, друга циліндрична. Взаємодія систем будується таким чином, що при замиканні дверей циліндричною частиною, здійснюється блокування доступу до сугальдної. Порядок закриття дверей такий: закривається верхній сугальдний замок, закривається нижній циліндровий, механіка якого перекриває ключову щілину сугальдної частини пластиною з твердосплавного металу.

замок Моттура 54J797 замок Чиза 57986

Комбіновані замки з можливістю перекодування Mottura 54.J797 і Cisa 57.986

Очевидно, що таке рішення піднімає зламостійкість сугальдної частини замка, яка гірше протистоїть інтелектуальному розкриттю, ніж циліндрична — немає доступу, значить, немає можливості зняти відбитки ключа або промацати його іншим способом. Йдемо далі, до перекодування.

Перекодування — одна з дуже корисних функцій, властива багатьом здвоєним замкам, зокрема і 54.J797. І якщо ви загубили ключі, то купувати новий замок не потрібно — змінюється циліндр (або змінюється його секретність, що дешевше), купується новий набір сугальдних ключів, на них здійснюється перекодування (зміна секрету), яке можна зробити самому. Економія і зручність просто колосальні.

Ще одна незаперечна перевага — це вартість. Ціна одного висококласного комбінованого замка набагато менше, ніж двох висококласних роздільних замків. Але у здвоєних замків є і недоліки, до яких ми перейдемо.

Недоліки здвоєних замків

Недоліків у комбінованих замків небагато, але вони є, і всі вони стосуються протистояння силовому зламу.

Перший аспект — один замок легше зламати руйнуючими методиками, ніж два. Просто більше роботи. Правда, якщо говорити про такі методики, де здійснюється злам з «винесенням» замків, то двері навряд чи щось врятує, але факт залишається фактом — один замок зруйнувати легше.

Другий аспект важливіший і має практичну складову, на відміну від попереднього. Справа в тому, що два окремих замка мають дві точки замикання, розділених простором полотна — один замок ставиться ближче до верхньої частини полотна, другий трохи нижче середини. Таке розміщення дає деякий захист від віджиму полотна, а в Одесі періодично відбуваються злами вхідних дверей такою методикою. У комбінованого замка по суті одна точка замикання, і якщо полотно не має потрібної жорсткості, то його край легше відігнути.

Недоліки компенсуються внутрішньою захисною фурнітурою в першому разі і використанням крабової системи в другому. Внутрішні захисні пластини ставляться виключно рідко, а ось крабова система в якісних дверях використовується дуже часто — вона дає повний захист від віджиму.

Зручність комбінованих замків переважує їх недоліки — їх використовують навіть в самих бюджетних дверях. Зрозуміло, що і замки в них також бюджетні, найчастіше китайські. Ніяких взаємодій систем в них немає, а протистояння сугальдної частини інтелектуальним методикам розкриття (циліндрична залежить від циліндра) залишає бажати кращого.

Магазин «Легіон» — вхідні двері «Страж» в Одесі з установкою

Час роботи магазину:
будні дні: с 8.00 до 16.00
субота і неділя: с 8.00 до 15.00
Без вихідних днів.
097-01-999-38, (048) 79-89-403
Якісні металеві броньовані двері «Страж» в Одесі
097-01-999-38, (048) 79-89-403
Одеса, Старокінний ринок, магазин «Легіон» (павільйон ПП-36) (будні дні: з 8.00 до 16.00 без вихідних
субота і неділя: з 8.00 до 15.00)
Copyright © 2020, двері «Страж». Дверний словник
Використання матеріалів або графічних елементів сайту заборонено в будь-якому вигляді.

Форма контакту для зв'язку з нами.