Навіщо у вхідних дверях ставлять замки різних типів

Традиційно у вхідних дверях один замок сугальдного типу, інший циліндровий. Така схема використовується не без підстав — вона підвищує зламостійкість дверей. За рахунок чого досягається такий ефект?

Для розуміння відповіді коротко ознайомимося з видами розкриття дверей і замків. Існують руйнівні та неруйнівні методики розкриття — перші називаються силовими або вандальними, другі інтелектуальними або тихими. До інструментів силового зламу належать всі інструменти, якими можна зруйнувати один з компонентів дверей — викрутки, молотки, ломи, болгарки і т. ін. Інтелектуальне розкриття, після якого слідів зламу не залишається, здійснюється спеціальним крадійським інструментом — відмичками, бамп-ключами, інструментами для імпресії і т. ін.

Тепер, після знайомства з видами зламу, можна перейти до головного питання матеріалу.

Переваги та недоліки сугальдних і циліндрових замків

Сугальдні замки відмінно захищені від силового зламу — розташовуються вони всередині дверного полотна і підступитися до них досить складно, хоча і можна. А ось з протистоянням інтелектуальному зламу справи дещо гірші — з цього погляду циліндри надають значно вищий рівень захисту.

У циліндрових замків справа протилежна — як уже говорилося, неруйнівному відкриттю вони протистоять краще сугальдних, але ось захист від вандальних впливів явно слабкіше. Торець циліндра завжди на виду, він доступний кожному руйнівному інструменту.

Тепер можна сформулювати відповідь на головне питання — використання двох різних типів замків у вхідних дверях компенсує їх недоліки. І злочинцеві доведеться використовувати і силовий злам (зруйнувати циліндр, якщо не зможе його відкрити), і інтелектуальний — для відкриття сугальдного замка. А можливості для силових впливів, які зазвичай викликають шум, може і не бути.

замок Моттура 52771 замок Моттура 84525Q

Сугальдний замок Mottura 52771 і циліндровий Mottura 84525Q

Така схема використання замків практикується з незапам'ятних часів, але сучасні технології вносять свої корективи. Існують сугальдні замки з дуже хорошим рівнем протистояння тихому відкриттю, є циліндри з захистом від силових впливів. Особливої популярності в Одесі набули комбіновані замки, що являють по суті два замки в одному корпусі, проте і в них найчастіше використовується вже знайома схема — одна частина циліндрова, інша сугальдна.

Чи можна використовувати в дверях замки одного типу

Можна. Як вже говорилося, є практично незламні сугальдні замки, є відмінно захищені циліндри, які до того ж можна захистити броненакладками — в разі використання двох циліндрових замків їх наявність є необхідністю. Поширення броненакладок призвело до того, що якщо говорити про однотипні замки дверей, то найчастіше використовуються циліндрові моделі. Броненакладки надають захист від силового зламу, з інтелектуальним у циліндрів усе добре, якщо звичайно циліндр висококласний.

Магазин «Легіон» — вхідні двері «Страж» в Одесі з установкою

Час роботи магазину:
будні дні: с 8.00 до 16.00
субота і неділя: с 8.00 до 15.00
Без вихідних днів.
097-01-999-38, (048) 79-89-403
Якісні металеві броньовані двері «Страж» в Одесі
097-01-999-38, (048) 79-89-403
Одеса, Старокінний ринок, магазин «Легіон» (павільйон ПП-36) (будні дні: з 8.00 до 16.00 без вихідних
субота і неділя: з 8.00 до 15.00)
Copyright © 2020, двері «Страж». Дверний словник
Використання матеріалів або графічних елементів сайту заборонено в будь-якому вигляді.

Форма контакту для зв'язку з нами.