Як працює крабова система

Одним з поширених методів зламу є віджимання дверей. Якщо вам цікава ця методика, то ви можете отримати докладні відомості, пройшовши за посиланням, а коротко все відбувається так: між полотном і коробкою з боку замків просовується лом, його рух вигинає дверне полотно доти, поки ригелі замків не вийдуть з отворів коробки. Методика досить популярна у зламників, в Одесі періодично трапляються відкриття вхідних дверей віджиманням полотна. Захист від такого зламу забезпечить крабова система.

Конструкція і принцип роботи крабової системи

Робота та захисні функції крабової системи (системи багатостороннього замикання) будуються на додаткових точках замикання. Зазвичай у вхідних дверях така точка одна, якщо замок один, або дві, якщо встановлені два замки. Крабова система додає як мінімум ще дві точки замикання. Робиться це за допомогою спеціальних пристроїв, званих девіаторами.

Девіатор являє собою по суті окремий замок без ключа, ригелі якого рухаються за допомогою тяг, приєднаних до основного замка. Вставивши ключ в замок і зробивши поворот, ви разом з ригелями основного замка висунете або засуватимете ригелі девіаторів.

Зазвичай у вхідних дверях встановлюється два девіатора — один у верхній частині полотна, інший в нижній. Їх може бути і більше, але на побутовому рівні сенсу замикати двері по всьому периметру полотна немає, до того ж кожен додатковий девіатор — це додаткові гроші та додаткове навантаження на замок.

крабова система схема девіатор

Одна зі схем крабової системи і девіатор

Найчастіше крабова система під'єднується до сугальдних замків. Причина проста — для руху крабової системи потрібно додаткове зусилля, яке ключем від циліндра важче розвинути. Виняток становлять циліндрові замки з редуктором — висування ригелів в них здійснюється через шестерні, тому робота таких замків тиха і м'яка, зусилля для повороту ключа практично немає, і до них можна спокійно під'єднувати тяги крабової системи.

замок Моттура 54J797 замок Моттура 84525Q

Комбінований замок Mottura 54J797 і циліндровий Mottura 84525Q з приводами до крабової системи

Доцільність використання крабової системи

Систему багатостороннього замикання рекомендується використовувати в дверях з недостатньою жорсткістю дверного полотна, але за фактом нею комплектують усі більш-менш пристойні двері. Особливо корисна крабова система в тому разі, коли якісні двері оснащені якісними замками, але розташовані в малолюдному місці.

Якщо у вас двері з замком нижчого класу протистояння інтелектуальному розкриттю (простіше кажучи, дешевого), то особливого сенсу в монтажі крабової системи немає. Замок просто розкриють відмичкою, імпресією або іншим тихим способом, і разом з його відкриттям відкриється вся чудова крабова система.

Магазин «Легіон» — вхідні двері «Страж» в Одесі з установкою

Час роботи магазину:
будні дні: с 8.00 до 16.00
субота і неділя: с 8.00 до 15.00
Без вихідних днів.
097-01-999-38, (048) 79-89-403
Якісні металеві броньовані двері «Страж» в Одесі
097-01-999-38, (048) 79-89-403
Одеса, Старокінний ринок, магазин «Легіон» (павільйон ПП-36) (будні дні: з 8.00 до 16.00 без вихідних
субота і неділя: з 8.00 до 15.00)
Copyright © 2020, двері «Страж». Дверний словник
Використання матеріалів або графічних елементів сайту заборонено в будь-якому вигляді.

Форма контакту для зв'язку з нами.